NOTER ONAYLI YEMİNLİ TERCÜME

Noter onaylı tercüman kimdir ?

Yeminli Tercüman

Noter onaylı tercüman , bildiği ve üzerine hizmet vereceği diller ile alakalı diplomaya sahip , Noter huzurunda yemin etmiş ve noter tarafından yemini kayıt altına alınmış kimselerdir .

Bu kişiler bir yüksek öğretim kurumundan aldıkları dil ile alakalı eğitimlerini bitirerek diploma veya mezuniyet sertifikalarını notere ileterek , noter huzurunda yemin etmeleri ile birlikte noter onaylı yeminli tercüman olurlar , bilindik tanımı ile yeminli tercüme işlemlerini yapanlar yeminli tercüman diye adlandırılırlar aynı zaman da noter onaylı tercüman diye de anılabilirler .

Noter onaylı tercüme nedir ?

Yeminli tercümelerin mutlaka yeminli tercüman tarafından çeviri yapılması gerekmektedir.Yeminli tercüman hangi noterde yemin etti ise tercümelerin o noterde onaylatılması gerekmektedir. Tercüme işlemi noterde gerçekleştirilmez , noter onaylı yeminli tercüme bürosu içesinde hazırladığı çeviri evraklarını ,işlemleri bittiğinde onaylı olduğu notere götürerek onaylatır . Bu çeviriler artık noter onaylı yeminli tercüme olur .

Yeminli tercüman kendi resmi evrakını kendisi onaylayamaz , bu kanunen yasaklanmış bir işlemdir .Kendisi için hazırladığı evrakları başka bir yeminli tercüman bularak ona onaylatmalı.

Tercüme bürosu olarak yeminli tercüme , noter onaylı tercüme hizmeti vermekteyiz.İletişim numaralarımızdan bize ulaşarak veya whatsapp hatımız üzerinden bize ulaşarak , noter onaylı tercüme hizmeti alabilirsiniz.