Ardıl – Konsekütif Tercüme

Ardıl (konsekütif) tercüme, ardışık olarak ilerleyen tercüme manasın gelmektedir. Ardıl tercüme yapan tercümanlar, konuşmacıyla aynı masada otururarak ya da aynı ortamda bulunarak, konuşmacı konuşmasının bir kısmını bitirdikten sonra devreye girer ve konuşmayı tercüme ederek dinleyicilere sunar.
 
Günümüz dünyasında ardıl tercümenin yeri yadsınamaz haldedir. Haliyle ardıl tercüme, şirketlerin ve ihtiyaç sahiplerinin vazgeçilmezidir. Bu yüzden Nur Tercüme Bürosu alanında uzman kadrosuyla siz değerli müşterilerine her dilde ardıl tercüme konusunda hizmet verir. Ardıl tercüme fiyatları teknik ekipman gerektirmemesi sebebiyle yazılı tercüme fiyatlarına göre daha uygundur.
 
Nur Tercüme Bürosu; evlendirme dairesi, noter vb. resmi dairelerde ihtiyacınız olduğu anda size en uygun fiyatlarla ve uzman kadrosuyla ardıl (konsekütif), sesli tercüme konusunda yardımcı olur.
 
Tüm ardıl tercüme, konsekütif tercüme ve diğer tüm tercüme ihtiyaçlarınızda Nur Tercüme Bürosu’na ulaşabilirsiniz.

Simultane Tercüme

Simultane tercüme, kelime manasıyla eş zamanlı tercüme manasına gelmektedir. Simultane tercümede tercüman, bulunduğu kabinde kulaklık ve mikrofon kullanarak konuşmacı konuşmaya devam ettiği süreyle aynı anda konuşmayı tercüme eder. Simultane tercümenin diğer bütün tercüme türlerinden zor olmasının nedeni, simultane tercümanın konuşmayı aynı anda tercüme etmesidir. Bu sebeple simultane tercüme diğer tercümelere göre çok daha zordur ve dünyanın en zor mesleklerinden biri simultane tercümanlık olarak kabul görmüştür.
 
Simultane tercüme, gelişen dünya şartlarında ve büyüyen Türkiye’de kaçınılmaz bir gereklilik haline dönüşmüştür. Nur Tercüme Bürusu, uzman simultane tercüman kadrosuyla, müşterilerine en uygun simultane tercüme fiyatlarıyla hizmet vermektedir. Simultane tercüme, bir dünya dili haline dönüşmüş İngilizce ile çok daha fazla olarak kullanılmaktadır. Nur İngilizce Tercüme Bürosu, İngilizce Simultane Tercüme hususunda uzman kadrosuyla düzenlediğiniz toplantılarda, sempozyumlarda yurtdışından gelen konuklarınıza en iyi hizmeti sunmak için çalışır.
 
Şirketlerin, kalitesiz tercüme büroları ve tercümanlar yüzünden korkulu rüyası haline dönüşen simultane tercüme Nur Tercüme Bürosunun profesyonel tercüman kadrosuyla birlikte zor olmaktan çıkıyor. Tüm dillerde imultane tercüme ve diğer tercüme hizmetleri için büromuzla irtiabata geçebilirsiniz.

Noter Yeminli Tercüme

Noter onaylı yeminli tercüme, tercüme konusunda uzmanlaşmış ve bu uzmanlığı noter tarafından tasdiklenmiş yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercümedir.

Nur Tercüme Bürosu, uzman kadrosuyla resmi evrak yeminli tercümeleri, diploma yeminli tercümeleri, transkript yeminli tercümeleri, muvafakatname tercümeleri, mahkeme kararları yeminli tercümeleri, imza beyannamesi yeminli tercümesi, adli yargıdan verilen sabıka kaydı yeminli tercümeleri, nüfus müdürlüğü tarafından düzenlenmiş nüfus kayıt örnekleri yeminli tercümeleri, sözleşme yeminli tercümeleri, vergi levhası yeminli tercümeleri, ticaret sicil gazetesi yeminli tercümeleri gibi resmi evraklarınızın sorunsuz şekilde yeminli tercümesini sağlar. Nur Tercüme Bürosu, uygun tercüme fiyatlarıyla yeminli tercüme ve noter tasdikli yeminli tercüme alanlarında sizlere yeminli tercüme hizmeti sunar.

Nur Tercüme Bürosu tüm dillerde yeminli tercüme ihtiyaçlarınızda uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.