Arapça Tercüme

Arapça ; çince , rusça , Japonca gibi dillerin sahip olduğu kendine özel alfabesi ile bir çok dilden farklı bir yazım tekniğine sahiptir. Ayrıca arapça ,farsça ve  islam dininin kutsal kitabı’nda kullanılan alfabe , Osmanlıca da kullanılan alfabe ile fazlaca benzer bir yazım tekniği ve yapıya sahiptir. Arapça bu 3 kullanım alanı sebebi ile fazlaca karıştırılmaya müsaittir. Bir çok orta doğu ülkesinin alfabe olarak kullanıldığı arap alfabesi kullanılan ülkeye göre farklı manalar ve anlamlar barındırabilir . Arapça aynı zamanda Osmanlıca kaynakların ve belgelerinde kullanılmış alfabedir .Ayırt edici ve günümüz Türkçesine çeviri yapılmasına destek olan yardımcı yöntemler , dönemin sosyal yapısı ve dönemsel olaylar silsilesidir.

Günümüzde arapça ülkemizde bulunan orta doğu ülkelerine mensup vatandaşların sayılarının bir hayli fazla olması sebebiyle sıklıkla ihtiyaç duyulan çeviri dilidir. Ülkemizde yapılan vatandaşlık başvuruları , mülteci hakları , çok eski yıllardan intikal etmiş miras işlemleri,bu ülkelerden gelen öğrencilerin yüksek okul işlemleri , bu ülke vatandaşları ile yapılmış evlilik işlemleri, ülkemizde yapılan ve yapılacak ticari yatırımların başvuru ve takip işlemleri . Bu ve bunlara benzer tüm işlemlerde arapça diline hakim profesyonel bir firma ile çeviri hizmeti yapılması mecburidir. Arapça yapısı ve lehçeleri itibariyle yapay yazılımlar ile tam olarak çevirisi %100 doğru çeviri yapılması zor bir dildir. Sıklıkla eksik çeviri , mana kayması yaşanması , tüm bu çeviri alanlarında eksik ve yanlış işlem yapılması muhtemeldir.

Arapça konuşulan ülkelerde İngilizce konuşulma oranı çok yüksek değildir , dolayısı ile tercüme yapacak ekibin arapça dilini günlük hayatta konuşabilecek derecede bir tercümana sahip olması önemli değildir. Yazılı belgeyi tercüme etmenin yanında , tercüme hizmeti alacak kişinin taleplerini birebir aktarabileceği bir tercüman mutlak suretle faydalı olacaktır.

İşletmemiz bu konuda çok uzun süredir  tercüme hizmeti vermektedir. Adliyeye komşu olmamız  ,Göç dairesi ile çok uzun süredir resmi işlemlerde deneyimli olmamız , bünyemizde arapça konuşma kabiliyetine sahip çalışma arkadaşlarımız ile hizmetinizdeyiz . Bize whatsapp ve direk telefon hattımız üzerinden ulaşarak hizmet alabilirsiniz .